SEXTO POSTO NA REGATA NACIONAL DE 200 e 500 m.
O noso equipo de piragüismo fixose co sexto posto na Regata Nacional de Pista sobre 200 e 500 m., celebrado os días 11 e 12 de maio, no Encoro de Santa Cruz de Trasona, Aviles (Asturias). Breogán ocupou a sexta posición final, por clubs, con un total de 436 puntos, a tan só 3 puntos do quinto calsificado (RCN Palma-La Caixa).
A nosa representación nesta regata estivo formada por 14 padexeir@s, destacando as actuacións do canoista senior Diego Romero e da muller xuvenil Laura Garcia, que se colgaron dúas medallas cada un deles. Diego Romero gañaba as Medallas de Ouro sobre os 500 m., no C-1 e, no C-2 formando parella con Adrian Lameiro.
Pola súa banda, Laura García colleitaba dúas Medallas de Prata, ambalas dúas en K-1, unha sobre os 200 m. e a outra nos 500 m.
Durante o fin de semana tamén se disputaron os selectivos de varias modalidades e categorías para ir formando os equipos españois que acudirán aos diferentes Campionatos de Europa.
As irmáns Garcia Naveiro; Natalia e Laura, gañaron o seu “pasaporte” para acudir aos europeos, Natalia na categoría Sub 23 e Laura en xuvenís.
Os resultados dos nos@s deportistas que chegaron a disputar as finais, foron os seguintes:
RESULTADOS DEPORTISTAS |
||
Padexeir@ |
Categoria |
Resultado |
Sara Bravo | K-1 muller xuvenil 200 m | 8ª Final “C” |
Laura Garcia | K-1 muller xuvenil 200 m | Medalla de Prata |
Tania Alvarez | K-1 muller senior 200 m | 2ª Final “C” |
Natalia Garcia | K-1 muller senior 200 m | 1ª Final “B” |
Manuel García | C-1 xuvenil 200 m | 2º Final “B” |
Alvaro Bravo | K-1 senior 200 m | 6º Final “B” |
Manuel Garcia-Borja Meis | C-2 xuvenil 200 m | 4º |
Laura Garcia-Sara Bravo | K-2 muller xuvenil 200 m | 4ª |
Natalia Garcia-Tania Alvarez | K-2 muller senior 200 m | 9ª |
Diego Romero-Adrian Lameiro | C-2 senior 200 m | 3º Final “B” |
Tania Alvarez | K-1 muller senior 500 m | 9ª Final “C” |
Natalia Garcia | K-1 muller senior 500 m | 4ª Final “C” |
Laura Garcia | K-1 muller xuvenil 500 m | Medalla de Prata |
Diego Romero | C-1 senior 500 m | Medalla de Ouro |
Manuel Garcia-Borja Meis | C-2 xuvenil 500 m | 5º |
Laura Garcia-Sara Bravo | K-2 muller senior 500 m | 8ª |
Diego Romero-Adrian Lameiro | C-2 senior 500 m | Medalla de Ouro |
Natalia Garcia-Tania Alvarez | K-2 muller senior | 7ª |
CLASIFICACIÓN POR CLUBS |
||
Posto |
Club |
Puntos |
1º | Náutico Sevilla |
1.158 |
2º | Kayak Tudense |
934 |
3º | Escuela Piragüismo Aranjuez |
806 |
4º | Grupo de Cultura Covadonga |
683 |
5º | RCN Palma de Mallorca-La Caixa |
439 |
6º | BREOGÁN DO GROVE |
436 |
7º | Natació Banyoles |
421 |
8º | As Torres-Romería Vikinga |
362 |
9º | RCN Port de Pollenca |
345 |
10º | Los Gorilas de Candas |
296 |